08055J3R9BAWTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
08055J3R9BAWTR
08055J3R9BAWTR
Part Number
08055J3R9BAWTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 3.9PF 50V 0805
Data sheet
08055J3R9BAWTR.pdf
Category
Thin Film Capacitors
Delivery Services
08055J3R9BAWTR
Comments
    08055J3R9BAWTR Specifications
    SeriesAccu-F®
    RoHSRoHS
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Capacitance3.9 pF
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Voltage - Rated50 V
    Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C