12105J2R9ABTTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
12105J2R9ABTTR
12105J2R9ABTTR
Part Number
12105J2R9ABTTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 2.9PF 50V 1210
Data sheet
12105J2R9ABTTR.pdf
Category
Thin Film Capacitors
Delivery Services
12105J2R9ABTTR
Comments
    12105J2R9ABTTR Specifications
    SeriesAccu-P®
    RoHSRoHS
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.05pF
    Capacitance2.9 pF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Voltage - Rated50 V
    Size / Dimension0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C