103A34K80F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
103A34K80F
103A34K80F
Part Number
103A34K80F
Manufacturer
Ohmite
Description
34.8K OHMS, 0.1W, 1%
Data sheet
103A34K80F.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
103A34K80F
Comments
    103A34K80F Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance34.8 kOhms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.300" L (3.81mm x 7.62mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-60°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±10ppm/°C