104BA504KDS
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
104BA504KDS
104BA504KDS
Part Number
104BA504KDS
Description
RES 500K OHM 10% 7W AXIAL
Data sheet
104BA504KDS.pdf
Delivery Services
104BA504KDS
Comments
    104BA504KDS Specifications
    Tolerance±10%
    Resistance-
    Failure Rate-
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 4.126" L (7.90mm x 104.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 230°C