104BA683KDS
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
104BA683KDS
104BA683KDS
Part Number
104BA683KDS
Description
RES 68K OHM 10% 7W AXIAL
Data sheet
104BA683KDS.pdf
Delivery Services
104BA683KDS
Comments
    104BA683KDS Specifications
    Tolerance±10%
    Resistance68 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 4.126" L (7.90mm x 104.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 230°C