118A31R10B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
118A31R10B
118A31R10B
Part Number
118A31R10B
Manufacturer
Ohmite
Description
31.1 OHMS 0.05W 0.1%
Data sheet
118A31R10B.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
118A31R10B
Comments
    118A31R10B Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance31.1 Ohms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.05W, 1/20W