13FR100E-B.pdf
| RoHS | RoHS |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |