203MA5K760B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MA5K760B
203MA5K760B
Part Number
203MA5K760B
Description
5.76K OHMS 0.25W 0.1%
Data sheet
203MA5K760B.pdf
Delivery Services
203MA5K760B
Comments
    203MA5K760B Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance5.76 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W