203MPA10K00T
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA10K00T
203MPA10K00T
Part Number
203MPA10K00T
Manufacturer
Ohmite
Description
10K OHMS 0.25W 0.01%
Data sheet
203MPA10K00T.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
203MPA10K00T
Comments
    203MPA10K00T Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.01%
    Resistance10 kOhms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W