203MPA20K00A
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA20K00A
203MPA20K00A
Part Number
203MPA20K00A
Description
20K OHMS 0.25W 0.05%
Data sheet
203MPA20K00A.pdf
Delivery Services
203MPA20K00A
Comments
    203MPA20K00A Specifications
    Features-
    Tolerance±0.05%
    Resistance20 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W