203MPA20K50B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA20K50B
203MPA20K50B
Part Number
203MPA20K50B
Description
20.5K OHMS 0.25W 0.1%
Data sheet
203MPA20K50B.pdf
Delivery Services
203MPA20K50B
Comments
    203MPA20K50B Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance2.05 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W