203MPA348R0B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA348R0B
203MPA348R0B
Part Number
203MPA348R0B
Description
348 OHMS 0.25W 0.1%
Data sheet
203MPA348R0B.pdf
Delivery Services
203MPA348R0B
Comments
    203MPA348R0B Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance348 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W