203MPA3K010B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA3K010B
203MPA3K010B
Part Number
203MPA3K010B
Description
3.01K OHMS 0.25W 0.1%
Data sheet
203MPA3K010B.pdf
Delivery Services
203MPA3K010B
Comments
    203MPA3K010B Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance3.01 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W