203MPA40K20T
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA40K20T
203MPA40K20T
Part Number
203MPA40K20T
Description
40.2K OHMS 0.25W 0.01%
Data sheet
203MPA40K20T.pdf
Delivery Services
203MPA40K20T
Comments
    203MPA40K20T Specifications
    Features-
    Tolerance±0.01%
    Resistance40.2 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W