203MPA5K110Q
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
203MPA5K110Q
203MPA5K110Q
Part Number
203MPA5K110Q
Description
5.11K OHMS 0.25W 0.02%
Data sheet
203MPA5K110Q.pdf
Delivery Services
203MPA5K110Q
Comments
    203MPA5K110Q Specifications
    Features-
    Tolerance±0.02%
    Resistance5.11 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W