207A38K29F.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 38.29 kOhms |
| Composition | - |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.750" L (6.35mm x 19.05mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |