450-95TE57U-120
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
450-95TE57U-120
450-95TE57U-120
Part Number
450-95TE57U-120
Description
RES 120 OHM 95W AXIAL
Data sheet
450-95TE57U-120.pdf
Delivery Services
450-95TE57U-120
Comments
    450-95TE57U-120 Specifications
    Tolerance-
    Resistance120 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)95W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C