45030TE532S-400
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
45030TE532S-400
45030TE532S-400
Part Number
45030TE532S-400
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 400 OHM 30W AXIAL
Data sheet
45030TE532S-400.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
45030TE532S-400
Comments
    45030TE532S-400 Specifications
    Series40
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance-
    Resistance400 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)30W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C