45095TE57U-120R
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
45095TE57U-120R
45095TE57U-120R
Part Number
45095TE57U-120R
Description
RES 120 OHM 95W AXIAL
Data sheet
45095TE57U-120R.pdf
Delivery Services
45095TE57U-120R
Comments
    45095TE57U-120R Specifications
    Tolerance-
    Resistance120 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)95W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C