AC05000003907JAC00
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
AC05000003907JAC00
AC05000003907JAC00
Part Number
AC05000003907JAC00
Description
RES 0.39 OHM 5W 5% AXIAL
Data sheet
AC05000003907JAC00.pdf
Delivery Services
AC05000003907JAC00
Comments
    AC05000003907JAC00 Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance390 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 275°C