AG10J15KE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
AG10J15KE
AG10J15KE
Part Number
AG10J15KE
Description
RES 15K OHM 5% 10W AXIAL
Data sheet
AG10J15KE.pdf
Delivery Services
AG10J15KE
Comments
    AG10J15KE Specifications
    FeaturesNon-Magnetic
    Tolerance±5%
    Resistance15 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C