AG5JR68E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
AG5JR68E
AG5JR68E
Part Number
AG5JR68E
Description
RES 0.68 OHM 5% 5W AXIAL
Data sheet
AG5JR68E.pdf
Delivery Services
AG5JR68E
Comments
    AG5JR68E Specifications
    FeaturesNon-Magnetic
    Tolerance±5%
    Resistance680 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C