AG5NF4R7E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
AG5NF4R7E
AG5NF4R7E
Part Number
AG5NF4R7E
Description
RES 4.7 OHM 1% 5W AXIAL
Data sheet
AG5NF4R7E.pdf
Delivery Services
AG5NF4R7E
Comments
    AG5NF4R7E Specifications
    FeaturesNon-Inductive, Non-Magnetic
    Tolerance±1%
    Resistance4.7 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C