B12J750E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
B12J750E
B12J750E
Part Number
B12J750E
Description
RES 750 OHM 5% 12W AXIAL
Data sheet
B12J750E.pdf
Delivery Services
B12J750E
Comments
    B12J750E Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance750 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)12W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±260ppm/°C