B20J25RE-B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
B20J25RE-B
B20J25RE-B
Part Number
B20J25RE-B
Description
RES 25 OHM 5% 20W AXIAL
Data sheet
B20J25RE-B.pdf
Delivery Services
B20J25RE-B
Comments
    B20J25RE-B Specifications
    SeriesB20
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance25 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±260ppm/°C