B20J2K25
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
B20J2K25
B20J2K25
Part Number
B20J2K25
Description
RES 2.25K OHM 5% 20W AXIAL
Data sheet
B20J2K25.pdf
Delivery Services
B20J2K25
Comments
    B20J2K25 Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance2.25 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±260ppm/°C