B20J650E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
B20J650E
B20J650E
Part Number
B20J650E
Description
RES 650 OHM 5% 20W AXIAL
Data sheet
B20J650E.pdf
Delivery Services
B20J650E
Comments
    B20J650E Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance650 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±260ppm/°C