CB15JB4R30
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
CB15JB4R30
CB15JB4R30
Part Number
CB15JB4R30
Description
RES 4.3 OHM 5% 15W AXIAL
Data sheet
CB15JB4R30.pdf
Delivery Services
CB15JB4R30
Comments
    CB15JB4R30 Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance4.3 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)15W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±200ppm/°C