CC10GR01
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
CC10GR01
CC10GR01
Part Number
CC10GR01
Manufacturer
Ohmite
Description
10W 0.01 OHMS CERAMIC BOAT 2%
Data sheet
CC10GR01.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
CC10GR01
Comments
    CC10GR01 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance-
    Resistance-
    CompositionCeramic
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W