CMF6548K700FKEA
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
CMF6548K700FKEA
CMF6548K700FKEA
Part Number
CMF6548K700FKEA
Description
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Data sheet
CMF6548K700FKEA.pdf
Delivery Services
CMF6548K700FKEA
Comments
    CMF6548K700FKEA Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance48.7 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C