CMF6582K000GLRE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
CMF6582K000GLRE
CMF6582K000GLRE
Part Number
CMF6582K000GLRE
Description
RES 82K OHM 1.5W 2% AXIAL
Data sheet
CMF6582K000GLRE.pdf
Delivery Services
CMF6582K000GLRE
Comments
    CMF6582K000GLRE Specifications
    Tolerance±2%
    Resistance82 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±150ppm/°C