CS3FR025E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
CS3FR025E
CS3FR025E
Part Number
CS3FR025E
Description
RES 25M OHM 1% 3W 4SIP
Data sheet
CS3FR025E.pdf
Delivery Services
CS3FR025E
Comments
    CS3FR025E Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance25 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case4-SIP
    Size / Dimension0.854" L x 0.211" W (21.70mm x 5.35mm)
    Height - Seated (Max)0.654" (16.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±60ppm/°C