MK1432FE-R52
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MK1432FE-R52
MK1432FE-R52
Part Number
MK1432FE-R52
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Data sheet
MK1432FE-R52.pdf
Delivery Services
MK1432FE-R52
Comments
    MK1432FE-R52 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance14.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C