ML6810FE-R52
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
ML6810FE-R52
ML6810FE-R52
Part Number
ML6810FE-R52
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Data sheet
ML6810FE-R52.pdf
Delivery Services
ML6810FE-R52
Comments
    ML6810FE-R52 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance681 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C