MM1004FE-R58
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MM1004FE-R58
MM1004FE-R58
Part Number
MM1004FE-R58
Description
RES 1M OHM 1% 1W AXIAL
Data sheet
MM1004FE-R58.pdf
Delivery Services
MM1004FE-R58
Comments
    MM1004FE-R58 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance1 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C