MM30R1FE-R58
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MM30R1FE-R58
MM30R1FE-R58
Part Number
MM30R1FE-R58
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 30.1 OHM 1% 1W AXIAL
Data sheet
MM30R1FE-R58.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
MM30R1FE-R58
Comments
    MM30R1FE-R58 Specifications
    SeriesMetal Devil® MM
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance30.1 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C