MOX-1-12-1005F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-1-12-1005F
MOX-1-12-1005F
Part Number
MOX-1-12-1005F
Description
RES 10M OHM 1% 2.5W AXIAL
Data sheet
MOX-1-12-1005F.pdf
Delivery Services
MOX-1-12-1005F
Comments
    MOX-1-12-1005F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance10 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C