MOX-1-12-1006J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-1-12-1006J
MOX-1-12-1006J
Part Number
MOX-1-12-1006J
Description
RES 100M OHM 5% 2.5W AXIAL
Data sheet
MOX-1-12-1006J.pdf
Delivery Services
MOX-1-12-1006J
Comments
    MOX-1-12-1006J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C