MOX-1-121506J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-1-121506J
MOX-1-121506J
Part Number
MOX-1-121506J
Description
RES 150M OHM 5% 2.5W AXIAL
Data sheet
MOX-1-121506J.pdf
Delivery Services
MOX-1-121506J
Comments
    MOX-1-121506J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance150 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 1.126" L (7.90mm x 28.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C