MOX-1-126004JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-1-126004JE
MOX-1-126004JE
Part Number
MOX-1-126004JE
Description
RES 6M OHM 5% 2.5W AXIAL
Data sheet
MOX-1-126004JE.pdf
Delivery Services
MOX-1-126004JE
Comments
    MOX-1-126004JE Specifications
    SeriesMaxi-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance6 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 1.126" L (7.90mm x 28.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C