MOX-1-134005F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-1-134005F
MOX-1-134005F
Part Number
MOX-1-134005F
Description
RES 40M OHM 1% 2W AXIAL
Data sheet
MOX-1-134005F.pdf
Delivery Services
MOX-1-134005F
Comments
    MOX-1-134005F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance40 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 1.126" L (7.90mm x 28.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C