MOX-2-131005F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-2-131005F
MOX-2-131005F
Part Number
MOX-2-131005F
Description
RES 10M OHM 1% 3W AXIAL
Data sheet
MOX-2-131005F.pdf
Delivery Services
MOX-2-131005F
Comments
    MOX-2-131005F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance10 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C