MOX-2-135004JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-2-135004JE
MOX-2-135004JE
Part Number
MOX-2-135004JE
Description
RES 5M OHM 5% 3W AXIAL
Data sheet
MOX-2-135004JE.pdf
Delivery Services
MOX-2-135004JE
Comments
    MOX-2-135004JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance5 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 2.120" L (7.87mm x 53.85mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C