MOX-2-136005D
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-2-136005D
MOX-2-136005D
Part Number
MOX-2-136005D
Description
RES 60M OHM 0.5% 3W AXIAL
Data sheet
MOX-2-136005D.pdf
Delivery Services
MOX-2-136005D
Comments
    MOX-2-136005D Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±0.5%
    Resistance60 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 2.120" L (7.87mm x 53.85mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C