MOX-2-137505FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-2-137505FE
MOX-2-137505FE
Part Number
MOX-2-137505FE
Description
RES 75M OHM 1% 3W AXIAL
Data sheet
MOX-2-137505FE.pdf
Delivery Services
MOX-2-137505FE
Comments
    MOX-2-137505FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance75 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 2.120" L (7.87mm x 53.85mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C