MOX-200001006F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-200001006F
MOX-200001006F
Part Number
MOX-200001006F
Description
RES 100M OHM 1% 1/4W AXIAL
Data sheet
MOX-200001006F.pdf
Delivery Services
MOX-200001006F
Comments
    MOX-200001006F Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient100ppm/°C