MOX-200001007J.pdf
| Series | Mini-Mox |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | High Voltage, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 GOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Obsolete |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 200ppm/°C |