MOX-3-127005J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-3-127005J
MOX-3-127005J
Part Number
MOX-3-127005J
Description
RES 70M OHM 5% 7.5W AXIAL
Data sheet
MOX-3-127005J.pdf
Delivery Services
MOX-3-127005J
Comments
    MOX-3-127005J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance70 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)7.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 3.120" L (7.87mm x 79.24mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C