MOX-3-132006JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-3-132006JE
MOX-3-132006JE
Part Number
MOX-3-132006JE
Description
RES 200M OHM 5% 4W AXIAL
Data sheet
MOX-3-132006JE.pdf
Delivery Services
MOX-3-132006JE
Comments
    MOX-3-132006JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance200 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.345" Dia x 3.140" L (8.76mm x 79.76mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C