MOX-300001006F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-300001006F
MOX-300001006F
Part Number
MOX-300001006F
Description
RES 100M OHM 1% 1/2W AXIAL
Data sheet
MOX-300001006F.pdf
Delivery Services
MOX-300001006F
Comments
    MOX-300001006F Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient100ppm/°C